LOADING CLOSE

Co warto wiedzieć przed zezłomowaniem samochodu?

co wiedzieć przed zezłomowaniem auta

Co warto wiedzieć przed zezłomowaniem samochodu?


Sprzedaż starego samochodu może być problematyczna. Polacy bogacą się, a więc ich zainteresowanie tanimi i mocno zużytymi samochodami maleje, dlatego pozbycie się auta popularnie nazywanego „rzęchem” jest trudna. Remedium na ten problem stanowi nasz skup aut koszalin, który oferuje skup aut i złomowanie samochodów.

Jak sprzedać samochód na skup?

Skup samochodów to miejsce, które zajmuje się kupowaniem i złomowaniem starych pojazdów osobowych. Na szrot można oddać zarówno auto, które nadaje się jeszcze do jazdy, ale, np. wymaga kosztownych napraw lub kończy mu się ubezpieczenie i właściciel nie chce opłacać kolejnego; jak również auto, które nie może już uczestniczyć w ruchu ulicznym z powodu uszkodzeń, np. auto powypadkowe.

Wybierając skup aut należy kierować się jedną, najważniejszą zasadą: musi to być legalnie działająca firma. Nie warto popadać w konflikt z prawem decydując się na współpracę z podejrzanymi podmiotami.

O tym jak wybrać legalny auto szrot. Sprzedaż starego samochodu na szrot jest bardzo szybka. Cała procedura trwa czasami nawet tylko kilka godzin. Chęć sprzedaży należy oczywiście zgłosić do wybranego skupu, a następnie dostarczyć do niego samochód. Są dwie drogi: można to zrobić samodzielnie, dojeżdżając pod wskazany przez firmę adres, lub poczekać, aż przedstawiciel skupu przyjedzie i odbierze samochód od sprzedającego. Druga opcja jest bardzo często wybierana przez klientów, ponieważ zapewnia wygodę i oszczędność czasu.

Dokumenty niezbędne do wyrejestowania auta

Przy sprzedaży samochodu do skupu, każdy właściciel wraz z pojazdem powinien oddać dowód rejestracyjny i kartę pojazdu lub inny dokument potwierdzający dane z dowodu (jeżeli takowy został wydany). Potrzebny będzie również dowód osobisty sprzedającego, aby potwierdzić jego tożsamość i zgodność danych z wpisem w dowodzie rejestracyjnym auta.

Obowiązkiem skupu samochodów jest przyjęcie pojazdu, który posiada VIN lub inny numer pozwalający zidentyfikować auto, np. numer nadwozia, podwozia lub ramy. Szrot powinien dokonać unieważnienia trzech elementów: – dowodu rejestracyjnego, – karty pojazdy, – tablic rejestracyjnych. Po ich unieważnieniu były właściciel powinien otrzymać dokument poświadczający to unieważnienie oraz zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Na końcu, w ciągu 7 dni od demontażu pojazdu, skup ma obowiązek wysłać takie oświadczenie do urzędu gminy, w którym odbyła się ostatnia rejestracja samochodu.

Do obowiązków byłego właściciela należy już tylko złożenie wniosku we właściwym wydziale komunikacji o wyrejestrowanie pojazdu. Czas, w jakim należy spełnić ten obowiązek, wynosi 30 dni.

Ważne informacje na temat swojego auta znajedziemy pod tym adresem

Złomowanie samochodów – dlaczego warto się nim zainteresować?

Samodzielne pozbycie się starego samochodu może być bardzo problematyczne. Znalezienie kupca trwa długo, a do tego trzeba nastawić się na konieczność odpowiadania na wiele niewygodnych pytań i trudne negocjacje cenowe. Istnieje też niebezpieczeństwo trafienia na nieuczciwych kupców, którzy działają nielegalnie, a zawarcie z nimi transakcji może oznaczać kłopoty z prawem.

Oddanie samochodu na szrot Szczecin to opcja bardzo wygodna, a co najważniejsze, szybka. Przed sprzedażą nie trzeba przygotowywać samochodu, czyścić go, myć lub naprawiać. Skup aut przyjmuje samochody w każdym stanie technicznym i wizualnym.

Profesjonalne firmy takie jak szrot Szczecin, oferują swoim klientom szereg udogodnień. Należy do nich m.in. odbiór auta od klienta, dzięki czemu nie trzeba poświęcać czasu na samodzielne dowiezienie go do punktu skupu.

Złomowanie samochodów w szrocie Szczecin to również gwarancja bezpieczeństwa. Klient otrzymuje komplet legalnie wystawionych dokumentów, które poświadczają zgodne z prawem złomowanie samochodu.

Dodatkowym plusem jest fakt, że szrot płaci swoim klientom za każdy samochód. Zarobek wynosi kilkaset złotych i zależny jest od wagi samochodu. Zysk dla klienta pojawia się również w postaci możliwości odzyskania nadpłaconej składki OC. Ubezpieczyciel na wniosek klienta ma obowiązek zwrócić mu składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Jak widać, skorzystanie z legalnego złomowania samochodów w szrocie Szczecin to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala szybko i bez problemów pozbyć się starego samochodu.

Możecie państwo także odwiedzić nasz profil na OLX!

Author: Jacek

Samochodami pasjonuję się od dziecka, a działalność związaną ze złomowaniem samochodów prowdzę od 2009 roku. W firmie demontuje oraz sprowadzam samochody przeznaczone na kasację.

Dodaj komentarz