Kalkulator złomowania samochodu

📞

Jak działa kalkulator złomowania samochodu?

Nasz kalkulator złomowania samochodu to proste i wygodne narzędzie, które pomoże Ci szybko oszacować wartość Twojego pojazdu na złom. Wystarczy, że podasz kilka podstawowych informacji, takich jak masa oraz kompletność pojazdu. Dzięki temu w zaledwie kilka minut dowiesz się, ile możesz otrzymać za swój samochód w punkcie złomowania.

kalkulator złomowania samochodów

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora złomowania?

Korzystanie z kalkulatora złomowania samochodu to oszczędność czasu i pewność, że otrzymasz uczciwą wycenę. Nasze narzędzie uwzględnia aktualne ceny rynkowe oraz dane z branży recyklingu, co pozwala na dokładne oszacowanie wartości Twojego pojazdu. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i bez zbędnych formalności dowiedzieć się, ile mogą zyskać na złomowaniu auta.

Jak przygotować samochód do złomowania?

Przed oddaniem samochodu na złomowanie warto przygotować go zgodnie z wymaganiami punktu recyklingu. Upewnij się, że pojazd jest kompletny – stacje demontażu pojazdów nie przyjmują pojazdów z brakującymi elementami, takimi jak silnik czy skrzynia biegów. Dodatkowo, przed złomowaniem pamiętaj o zabraniu wszystkich osobistych rzeczy z wnętrza pojazdu oraz o przygotowaniu odpowiednich dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny, karta pojazdu i tablice rejestracyjne.

Jak wyceniane są pojazdy do złomowania?

Pojazdy do złomowania wyceniane są głównie na podstawie ich masy i aktualnej ceny złomu. Dodatkowo uwzględnia się obecność cennych elementów, takich jak akumulator czy alufelgi.

Czy mogę dostarczyć pojazd samodzielnie?

Tak, możesz dostarczyć pojazd samodzielnie. W takim przypadku nie zostanie naliczony koszt odbioru, co może zwiększyć końcową wycenę pojazdu.

Czy niekompletny pojazd zostanie przyjęty do złomowania?

Tak, przyjmujemy również niekompletne pojazdy. Należy jednak pamiętać, że brakujące elementy wpłyną na obniżenie wyceny pojazdu.


kalkulator złomowania samochodu ciężarowego kalkulator złomowania samochodów

Co się dzieje z tablicami rejestracyjnymi po złomowaniu?

Przy złomowaniu samochodu w Polsce, tablice rejestracyjne muszą zostać przekazane razem z pojazdem do stacji demontażu, która przebije tablice rejestracyjne, a później odda właścicielowi by przekazał je do wydziału komunikacji w swoim mieście.

Czy cena złomowanego samochodu jest stała?

Nie, cena za złomowany pojazd jest zależna przede wszystkim od ceny złomu na rynkach światowych. Warto także obserwować ceny platyny, palladu oraz ropy (jeżeli samodzielnie nie dostarczamy pojazdu).

Czy powypadkowy samochód jest mniej warty na złomie?

To zależy głównie od tego czy samodzielnie dostarczymy pojazd oraz od tego czy podczas kolizji jakiekolwiek płyny czy elementy samochodu nie zostały w miejscu wypadku.

Czy samochód ciężarowy może być niekompletny podczas złomowania?

Według ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji pojazdy ciężarowe to jedyne pojazdy, od których nie jest naliczana opłata za brak kompletności.

Ile mam czasu na dostarczenie zaświadczenia o demontażu do wydziału komunikacji?

Po otrzymaniu zaświadczenia o demontażu, właściciel musi złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji, w którym był zarejestrowany pojazd.

Ile kopii zaświadczenia o demontażu powininem otrzymać po zezłomowaniu samochodu?

Po zezłomowaniu zaświadczenie zawsze wydawane jest w trzech egzemplarzach (dla właściciela, organu rejestrującego oraz dla stacji jako dowód o wyrejestrowaniu).

Czy mogę samodzielnie zdemontować części samochodu przed jego złomowaniem?

Nie, samodzielny demontaż części z pojazdu jest w polsce traktowany jako nielegalne składowanie odpadów, za które grożą przede wszystkim wysokie kary finansowe.

Co stanie się z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu po złomowaniu?

Dokumenty te są unieważniane, zazwyczaj w praktyce polega to na przecięciu tych dokumentów za pomocą nożyczek, tak jak w przypadku unieważniania dowodu osobistego.